Pomidory są warzywem, które ceni sobie ciepło. W zasadzie zdecydowanie możemy nazwać je ciepłolubnym. Z tej przyczyny chętnie uprawiane jest ono pod osłonami. Dzięki folii możemy posadzić je wcześniej oraz dłużej zbierać efekty naszej pracy. Okrycie sprawia również, że pomidory wzrastają w wyższej wilgotności powietrza oraz wyższej temperaturze tak gleby, jak i powietrza. Folia chroni je także przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi panującymi na zewnątrz. Nie straszny im grad, opady deszczu czy wahania temperatury.
Wyróżniamy kilka odmian pomidorów szklarniowych, które sadzić możemy wyłącznie pod osłonami. Wśród nich znajduje się między innymi Akron, odmiana, która należy do średnio-wczesnych, jej owoce posiadają średnią wielkość, są kuliste oraz bardzo trwałe. Kolejna z odmian to bekas, odmiana ta jest odmianą wczesną o owocach średniej wielkości z lekkim spłaszczeniem. Hardy to następna odmiana, które jest średnio-późna, cechują ją duże okrągłe owoce, odporne na pękanie. Jeszcze jedną z odmian jest Pedro, odmiana późna, która posiada średniej wielkości owoce, odznaczające się odpornością na pękanie i wysokim stopniem przechowywania.
Pomidory sadzimy zwyczajowo z rozsady, możemy przygotować je samodzielnie lub zakupić gotowe sadzonki w sklepie. W ogrodzie należy posadzić je w maju, gdy minie prawdopodobieństwo przymrozków, w kwestii sadzenia pod osłonami możemy poczynić to nieco wcześniej. W początkowym okresie wegetacji zaleca się przycinanie pomidorów. Temperatura w jakiej najchętniej wzrastają pomidory to około 20 stopni Celsjusza. Poniżej 10 stopni ich wzrost może się zatrzymać. W kwestii ziemi, należy zadbać o to by gleba nie była zbyt ciężka ani podmokła. Nie powinna być także zbyt lekka. Pomidory potrzebują wielu składników pokarmowych, dlatego powinniśmy zadbać o odpowiednie nawiezienie gleby przez ich posadzeniem. Pomogą tutaj na pewno nawozy przeznaczone do upraw. Rok wcześniej możemy także zaopatrzyć ziemię w obornik. Pamiętajmy jednak o tym, by zrobić to odpowiednio wcześnie.